Лікування зубів в стоматології Харкова

больной зуб

Звідки беруться хворі зуби

Переважна частина проблем із зубами, що виникають у пацієнта протягом життя, пов'язана з виникненням карієсу.
Каріозні ураження призводять до утворення порожнин в зубах, що викликає дискомфорт, біль, порушення функції жування і травлення і, звичайно ж, погіршується естетика. Якщо не проводити своєчасне лікування, то захворювання призводить до втрати зубів.
Каріозний процес має дві стадії розвитку:
  1. Демінералізація емалі;
  2. Формування каріозної порожнини.
 

Демінералізація емалі - руйнування кристалічної структури. Карієс в стадії плями

У пацієнтів, недостатньо уважно доглядають за порожниною рота і погано чистять зуби, на зубах зберігається харчової наліт. Це прекрасне середовище для розвитку бактерій. Наліт, що зберігається на зубах більше 10 годин, перетворюється в організовану структуру, в якій присутні численні скупчення кислотообразующих бактерій. Такі колонії мікробів здатні виділяти велику кількість кислоти. Внаслідок хімічної дії кислоти відбувається демінералізація емалі. Демінералізація - це вимивання мінералів кальцію з кристалічної структури емалі.

Демінералізація не проявляє себе як дірка в зубі, а виглядає як пляма на емалі. Але пошкодження емалі може прогресувати до утворення дефекту у вигляді каріозної порожнини. Але може статися і регрес захворювання.

Зробити процес оборотним можна за допомогою хорошої гігієни порожнини рота і реминерализирующей терапії. Для лікування карієсу в стадії плями стоматолог проводить професійну чистку зубів. І проводить аплікації фтор і кальцій містять препаратів.
Щоб лікування було ефективним дуже важлива індивідуальна гігієна порожнини рота. Тому доктор допомагає підібрати оптимальну для пацієнта зубну щітку і проводить навчання правильному чищенню зубів. Призначає дієту багату вітамінами. Виключають куріння і вживання напоїв, що містять фруктові та харчові кислоти.

На жаль, пацієнти рідко звертаються за стоматологічною допомогою на ранніх стадіях карієсу. Найчастіше пацієнти потрапляють на стоматологічний прийом тоді, коли в зубах є порожнини.

Каріозна порожнина

Каріозна порожнина, в народі звана діркою - це друга стадія каріозного процесу, що наступає слідом за стадією демінералізації. Коли каріозний вогнище збільшується і досягає дентину, процес руйнування структур прискорюється. У дентині велику кількість органічної складової, тому в порожнині набагато більше бактерій, ніж в першій стадії захворювання. І ці мікроби більш агресивні.

На цій стадії потрібне лікування, яке передбачає пломбування каріозної порожнини.

Причини виникнення карієсу

У медицині «причина» позначається терміном «етіологія виникнення». Карієс відноситься до поліетіологічних захворювань. Причин для розвитку каріозного процесу кілька. Розм'якшення і некроз твердих тканин зуба відбувається в результаті виділення патогенними мікробами органічних кислот. Кислота демінералізірующей емаль (порушує структуру гідроксиапатиту кальцію). Однак, демінералізація емалі спостерігається не у всіх пацієнтів. Які основні причини розвитку хвороби?

  • Неповноцінна (слабка) емаль. Така емаль спостерігається у тих людей, вагітність матерів яких протікала важко: токсикози вагітних, інфекційні хвороби, прийом мед. препаратів, вплив хімічних агентів. Генетично слабка емаль спостерігається у людей, які хворіли в дитинстві, коли йшов процес формування зачатків зубів і мінералізація їх емалі;
  • Якість гігієни порожнини рота. Чим гірше гігієна порожнини рота, тим вище ризик розвитку карієсу. Для існування патогенних мікробів потрібна живильне середовище. Якщо на поверхні зуба немає харчового нальоту, то немає можливості для існування мікробів. Якщо немає мікробів, то немає кислот, які можуть демінералізованою емаль;
  • Загальний стан здоров'я. В організмі людини існують захисні механізми, здатні відновлювати структуру гідроксіаппатіта кальцію. Наприклад, буферна ємність слини забезпечує відновлення емалі іонами кальцію із слини людини. У пацієнтів зі здоровим організмом, високим емоційним фоном зуби не псуються. У пацієнтів з системними захворюваннями, депресіями спостерігається множинні каріозні поразки.

Є і дрругіе причини для руйнування зубів, які поки недоступні для розуміння сучасної науки або перебувають не в компетенції лікаря-стоматолога або пацієнта. Є складні категорії підвладні таким фахівцям як генетики, гінекологи-акушери. Деякі причини лежать в основі екологічних змін на нашій планеті. Але є одна причина, яка здатна захистити зуби людини незалежно від поганої екології, надмірного вмісту глюкози в їжі, недосконалості емалі через несприятливого перебігу вагітності та інших - це хороша гігієна. Якісний догляд за порожниною рота захистить Вас від карієсу. Фахівці ЦКС допоможуть професійним чищенням зубів і дадуть грамотні рекомендації по догляду за порожниною рота в домашніх умовах.

Сучасні методи лікування карієсу зубів

Сучасними методами лікування карієсу зубів є пломбування каріозних порожнин на ранніх стадіях розвитку патології, за допомогою фотополімерних матеріалів. Для цього необхідно проводити профілактичні огляди, що дозволяють виявити патологічні вогнища в самому початку розвитку. Лікування в ЦКС стоматології в Харкові проводиться з використанням місцевої анестезії, що робить лікування комфортним і безболісним.
Дітям рекомендується профілактична процедура герметизації фісур. Ця процедура запобігає розвитку порожнин, в ділянках зубів найбільш схильних до ураження - це так звані імунні зони.

Лікування карієсу

Використовуючи сучасне знеболювання, ми проводимо безболісне видалення нежиттєздатних тканин. Використання сучасних бормашин з хорошим водяним охолодженням дозволяє підготувати зуб до якісної пломбування.

препарирование полости Робота з хорошим водяним охолодженням запобігає перегріванню зуба. Якщо працювати без водяного охолодження, то можлива хворобливість зубів після постановки пломби і навіть загибель зуба з подальшою зміною його забарвлення

Каріозна порожнина частіше має амфорическое форму. Вузький вхід і широке дно.
Для відновлення зруйнованих зубів ідеально підходить клас матеріалів, званий фотополімери (Світлозатверджуваний композити).
Такі сучасні матеріали як Estet-X (Dentsply), Gradia Direct (GC), Filtek ™ Supreme (3М ESPE), дозволяють відновити первозданний природний вигляд зубів, відновити функцію жування.

Для установки фотополімерів використовуються сучасні адгезивні системи

Адгезів - це найважливіше в композиті, він забезпечує міцне з'єднання пломби з тканинами зуба. Мікробрашем (спеціальним пензликом) адгезив наносять на поверхню зуба.

Использование стоматологического адгезиваТонка плівка адгезиву, між пломбою і поверхнею зуба, забезпечує їх міцне з'єднання

З'єднання композиту з тканинами зуба, за допомогою адгезиву, виключає потрапляння мікробів під пломбу.

Зручна упаковка фотополімера дозволяє легко вносити матеріал в порожнині будь-якої складності.

Современные фотополимеры идеальны для восстановления зубовМатеріал має високу скульптурної пластичністю

послойное нанесение композита - это удобно и компенсирует усадку пломбыМожливо, пошарове заповнення пломбувальних матеріалів каріозної порожнини - це пломба

Якщо в ході пломбування доктор скульптурно відновлює кілька порожнин одночасно або вибудовує стінки зуба, горби і фісури (якщо каріозна руйнування було великим), то це реставрація зуба.

полировка пломб и реставраций обеспечивает красоту и длительность службы

Пломби і реставрації поліруються до блиску

Правильне, технологічне використання сучасних матеріалів забезпечують красу і надійну службу пломб і реставрацій багато років.

Лікування зубів в клініці ЦКС

Але що ж таке зубна пломба? Це специфічна пробка, що закриває патологічний дефект в зубі і тим самим захищає його від зовнішніх несприятливо впливів. Людство здогадалося про користь пломб задовго до того як наука прийняла звичне для нас обличчя. Пломби в зубах були виявлені в єгипетських муміях. До нашої ери пломби не були такими досконалими як сучасні, але завдання вирішували такі ж.

Наші зуби влаштовані так, що мають мільярди мікро капілярів. Якщо в зубі є дефект (в народі його називають діркою), то зуб втрачає рідину зі свого внутрішнього простору. Втрата ліквору викликає біль. Біль - це сигнал про нездоров'я зуба. Якщо капіляри відкриті тривалий час, то в пульпових камеру проникають патогенні мікроорганізми. Вам повинно стати зрозуміло, що пломба запобігає втраті ліквору, а значить, позбавляє від болю. Зубна пломба ізолює внутрішній простір від зовнішніх впливів і мікроорганізмів в тому числі. Тому пломба підтримує постійність внутрішнього середовища - гомеостаз. Це дуже важливо для нашого здоров'я.

Особливістю лікування карієсу в клініці ЦКС (Харків) є те, що в своїй роботі використовуємо тільки матеріали європейського виробництва і чітко дотримуємося технології установки зубних пломб. Всі складові сучасної пломби: адгезив, смоли, полірувальні системи, аксесуари, є продуктами світових лідерів в області стоматології. Це 3M ESPE, DENTSPLY, VOCO, Heraeus Kulzer.

Лікування карієсу проводитися відповідно до сучасних протоколів. Технологія використання ЦКС побудована на організації роботи в чотири руки (лікар + асистент лікаря стоматолога). Правильна зубна пломба - це в першу чергу красива пломба. Але є й інші критерії якісної зубної пломби. 

Лікування коренів зубів

Чому в деяких випадку лікування у стоматолога обмежується установкою пломби а інших лікують коріння зубів і пломбують зубні канали? Дуже важливим для здоров'я зубів є Ваше раннє звернення за стоматологічною допомогою. Якщо ігнорувати перші симптоми утворення карієсу (легка, швидкоминучий чутливість на холодні подразники і солодкі продукти), то каріозний вогнище збільшується в розмірах. Мікроорганізми з каріозного вогнища проникають пульпу (зубної "нерв"). Це призводить до пульпіту - запалення зубного "нерва". Встановлювати пломби в зуб з запаленим "нервом" не можна. Це призведе до серйозних ускладнень: періодонтит, кіста зуба, абсцес, флегмона. Всі перераховані захворювання небезпечні для здоров'я і супроводжуються гострими нападами зубного болю. Тому, якщо пацієнт звертається в клініку (поліклініку) з запущеними випадками карієсу, стоматолог зобов'язаний провести лікування каналів. Тільки після лікування кореневих каналів встановлюють зубну пломбу. Як правильно лікувати Конєва канали та що є запорукою майбутнього здоров'я зуба ми розповідаємо в статті  "Лікування каналів (ендодонтія)".

 
 

Лікування зубів, роботи
проведені в стоматології Харкова

 
Устанавливайте правильные зубные пломбы
Устанавливайте правильные зубные пломбы

Только качественная зубная пломба сохраняет здоровье и долголетие зуба. На что обратить внимание. подробнее

All, Бутенко Олег Юрьевич, Терапия, Лечение зубов

Зубные пломбы. Естественная улыбка — это показатель качества реставрации зубов
Зубные пломбы. Естественная улыбка — это показатель качества реставрации зубов

Если пломбы не заметны на зубах, то это показатель качества работы стоматолога подробнее

All, Бутенко Олег Юрьевич, Терапия, Лечение зубов

Смотреть больше работ по лечению зубов

Матеріали, які можуть бути Вам корисні:

Зубная боль Зубная боль

Эффективные способы борьбы с зубной болью. Что можно сделать в домашних условиях и когда срочно обращаться к стоматологу.

Киста зуба, гранулема, лечение без операции Киста зуба, гранулема, лечение без операции

Качественная стоматология в Харькове - это оптимальный план лечения с применением передовых технологий. Современный подход к лечению периодонтита, позволит вылечить кисту зуба без операции. Профессиональное лечение каналов в Харькове

Периодонтит Периодонтит

Наши специалисты помогут вылечить периодонтит. Качественное лечение каналов позволит спасти зуб без операции.

Резекция верхушки корня Резекция верхушки корня

Как вылечить периодонтит зуба, если в канале есть обломки инструмента или невозможно распломбировать каналы.

Лечение каналов - один из элементов комплексного лечения пародонтита Лечение каналов - один из элементов комплексного лечения пародонтита

Специалисты ЦКС в Харькове проводят комплексное лечение заболеваний пародонта. Лечение каналов как один из важных элементов комплексного лечения пародонтита.

Лечение  каналов зуба (эндодонтия) Лечение каналов (эндодонтия)

Зачем и как лечить корневые каналы, чтобы зубы не болели. Рентгенограммы каналов пломбированных в ЦКС Харьков.