Лікування ясен в ЦКС стоматологія Харків. Пародонтологія

хорошая чистка залог успеха пародонтологии

Чого боїться більшість стоматологічних пацієнтів? Більшість боїться карієсу і це правильно, адже каріозний процес руйнує тканини, залишаючи нас беззубими. Звичайно, трапляються й інші стоматологічні проблеми, такі як кровоточивість ясен і запалення ясен з яким люди ефективно справляються полосканням розчинами соди і солі або втиранням прополісу. Найбільш просунуті підтримують свій організм вітамінами, пророслими зернами злаків, лляною олією і т.п. Але така пародонтология від лукавого, вона присипляє пильність людей, а проблеми з яснами акумулюються. Ця стаття про те, що дійсно важливо для здоров'я пародонта і слизової навколишні наші зуби.

этапы развития болезней пародонта

Ця ілюстрація дуже яскраво і правдиво демонструє, чим небезпечні захворювання ясен, а дана стаття покликана провести просвітницьку роботу як важливо для людини мати здорову ясна. Ми постараємося роз'яснити, що всі методи полоскання і втирання в ясна лікувальних препаратів лише знімають ознаки запалення і маскує патологічні процеси, що відбуваються в глибині тканин. Якщо не вжити термінових заходів, то втрати будуть катастрофічними, зуби втратять стійкість і перестануть нести функціональне навантаження. Звичайно ж, ця тема не стосується будь-якого віку і груп населення, вона актуальна для осіб старшого віку.

Почнемо з головного. Причиною симптомів: запалення ясен, кровоточивість, формування зубоясенних кишень, є мікробний фактор. І не просто мікроби, а ті які знаходяться в надясенні і підясневих зубних відкладеннях. Щоб знищити патогенну мікрофлору наш організм включає захисні фактори: збільшує кровообіг в даній області, з судин випотеваєт рідина з великим вмістом лімфоцитів і лейкоцитів. Полоскання содою не буде гарної допомогою нашої імунної системи в боротьбі з мікробами. І навіть полоскання потужними антисептиками або уколи антибіотиків лише на час зменшить кількість патогенних мікроорганізмів. Найбільш правильним лікуванням буде ретельно усунути всі зубні відкладення. Це як позбутися від ос, немає кращого способу як прибрати в окрузі все осині гнізда.

сложно удалить поддесневые зубные отложения

 

Найскладнішим в питанні лікування ясен є видалення підясенних відкладень. Їх не видно, а залягають вони часто дуже глибоко. Тому доктора, які вміють якісно проводити пародонтальних чистку, є фахівцями на вагу золота. Якщо Ви звернетеся в стоматологію ЦКС Харків, то переконаєтеся, що саме після такого лікування всі ознаки запалення зникнуть. І лише в особливо складних або запущених випадках, про які ми інформуємо на консультації, слід супроводжувати чистку призначенням протизапальних і антимікробних препаратів.

Тепер про все по порядку. Тканини, що оточують зуб, називаються пародонтом. Тому запалення будь-якого з елементів буде називатися пародонтит. Якщо захворювання протікає без ознак запалення, як дистрофічний процес, то це пародонтоз.

иллюстрация того, как слизистая защищает от агрессии

Десна найбільш чутлива тканина, так як вона є бар'єром. Десна покриває порожнину рота, будучи першим форпостом, який зберігає гомеостаз внутрішніх тканин, захищаючи від чужорідного білка, яким є їжа і від харчових залишків які густо нафаршировані різними формами мікроорганізмів.

Якщо в запальний процес залучені тільки м'які тканини, але в кістки змін немає, то це початкова стадія захворювання, називається гінгівіт. Це оборотна стадія, якщо провести етіологічне лікування, то ніяких наслідків і сліду не залишиться. Тому якщо Ви помітили кровоточивість ясен, терміново звертайтеся за допомогою грамотного лікаря пародонтолога.

Класифікація захворювань пародонту

Як відомо, в медицині класифікації створюються для зручності роботи лікарів. Класифікація ділить захворювання на зручні групи, полегшуючи діагностику, спрощуючи ведення медичної документації. Також покращують комунікацію різних фахівців один з одним і допомагають визначитися зі схемою лікування, списком лікарських призначень.

Пацієнтам теж потрібні класифікації. Вони допомагають розібратися: наскільки проблема може стосуватися здоров'я, до якого фахівця доцільніше звертатися, допомагають предметніше думати про профілактику.

Наша класифікація захворювань пародонту допоможе розібратися:

 • Наскільки випадок складний і чи є він запущеним;
 • Чи достатньо провести консервативне пародонтологическое лікування або потрібна хірургічна санація і допомогу фахівців іншого профілю;
 • Як захворювання може відбитися на здоров'ї зубів через кілька років.

 

 1. Гінгівіт - запалення ясен. Початкова форма захворювання, в переважній більшості випадків оборотна. Лікується з повним одужанням;
 2. Пародонтит - запалення тканин пародонту, що протікає з деструкцією кісткової тканини. Ця форма успішно лікується на початкових стадія, а в запущених випадках (тяжкий ступінь ураження) не піддається терапії;
 3. Пародонтоз - дистрофічне ураження пародонту. Протікає без ознак запалення, тому початкові стадії процесу складні для діагностики;
 4. Пародонтоми - пухлини і пухлиноподібні процеси в пародонті. Рідко зустрічаються, але вимагають уважного розгляду і диференціальної діагностики. Ігнорування захворювання або недостатньо уважна діагностика безпосередньо несуть небезпеку здоров'ю і навіть життю людей;

 

Перші три групи захворювань лікуються в рамках амбулаторного прийому, проведеного в державних поліклініках і приватних кабінетах. Щоб пацієнти перейнялися актуальністю пародонтологии, краще розуміли патогенез (механізм розвитку захворювання), наведемо наочну ілюстрацію.

глубина десневого кармана показатель тяжести заболевания

 Чотири позиції одного і того ж зуба, але з різною глибиною зубодесневого кишені. Біля кожного зуба зображений пародонтальну зонд. Це спеціальний інструмент стоматолога-пародонтолога. На інструменті є позначки, що допомагають стоматологу визначити глибину зубоясенних кишень.

 • У нормі кишені немає, а є лише зубодесневая борозна. Цьому стану відповідає перше зображення. Зонд занурюється в борозну не більше одного міліметра. Десна без ознак запалення. Кость альвеолярної лунки (на зображенні - кісткова стінка) збережена повністю;
 • Друге зображення відповідає легкого ступеня пародонтиту. Десна запалена, на поверхні кореня є зубні відкладення і це призвело до утворення патологічної кишені. Карман невеликий - зонд занурюється від 1 до 3 мм. В результаті тривалої присутності інфекції під яснами сталася резорбція кісткової стінки;
 • Третє зображення - поразка середнього ступеня тяжкості. Глибина патологічних кишень досягає 5 мм. Велика резорбція кісткової лунки;
 • Четверте зображення - поразка важкого ступеня. Глибина кишень більше 5 мм. При такій вираженою резорбції кісткової тканини зуби втрачають стійкість і втрачають свою функціональну цінність.

Ми ще раз будемо зупинятися на питанні пародонтального зондування в розділі "Лікування", так як це має велике значення для правильної терапії захворювань ясен. Багато невдачі в лікуванні пародонтиту або неефективні спроби пов'язані або з невірним зондуванням або ігноруванням цієї діагностичної процедури.

Кілька слів про гінгівіті

Гінгівіт (лат. Gingivitis) - це запалення ясен без порушення цілісності зубодесневого з'єднання і деструкції кісткової тканини.

Якщо хтось не чув про гінгівіті, то це не дивно. Але мало хто не чув про цинзі. У дитинстві і юності майже кожен читав книги і дивився романтичні фільми про далекі морські подорожі на каравелах і фрегати за часів хоробрих мандрівників і кровожерливих піратів. У ті тимчасова, люди вперше помітили, що в умовах тривалої нестачі овочів у моряків запалювалися ясна, а зуби починали сильно хитатися. На судах же де були запаси цибулі, не відчували проблем. Цинга (скорбут, лат. Scorbutus) - хвороба, що викликається гострою нестачею вітаміну C (аскорбінова кислота), який призводить до порушення синтезу колагену, і сполучна тканина втрачає свою міцність. Виявляється як гінгівіт, в складних випадках пародонтит.

Випадок з цингою добре ілюструє, що запалення ясен може бути продиктовано загальними факторами, такі як характер харчування і спосіб життя.

Але якщо вітамін С надходить в організм в достатній кількості, але синтез білків сполучної тканини порушений в результаті збочених обмінних процесів в організмі, то це теж проявиться у вигляді гінгівіту.

Є й місцеві фактори, що призводять до запалення ясен. Найактуальніше - це погана гігієна. Мікробний наліт запускає імунні реакції і запалення ясен можна розглядати як захисну реакцію тканин. По суті, особи, неохайно ставляться до своїх зубів, провокують неприємності. Ще гірше якщо пацієнти мають шкідливу звичку курити. Нікотинові смоли щільно зв'язуються з емаль, є ідеальною матрицею, на якій утворюється зубна бляшка, напхана різними мікробами.

Ми перерахували три причини гінгівіту. У всіх цих випадках він буде генералізований, тобто симптоми спостерігатимуться навколо всіх зубів. Існують і локальні форми гінгівіту, в області одного або декількох зубів.

 фото воспаление десны и  клинические симптомы
Зверніть увагу, що ясна має яскраво червоне забарвлення тільки навколо трьох зубів. А все тому, що на трьох зубах фіксовані металокерамічні коронки, виконані з порушенням технології. Якщо зубні пломби, коронки або вініри виконані з нависають краями, то існують ретенцонние ділянки, які не можуть самоочищатися, або очищатися в рамках індивідуального догляду за порожниною рота.

Каріозні порожнини часто утворюються в міжзубних проміжках, але такі ділянки завжди складно пломбувати, так як нижня частина пломби знаходиться на рівні ясен між зубами. Якщо в ході пломбування не використовувати матриці або робити це невірно, то пломба нависає над яснами, це добре видно на рентгенівських знімках.

Рентгеновский снимок демонстрирует нависающие края пломбы

Так як рентгенографія відображає стан твердих тканин (дентин, емаль, кістку, окістя і т.п.). І цей знімок добре демонструє, що міжзубна кісткова перегородка в області неякісних пломб не постраждала.

Нормальная анатомия межзубной перегородки на зубном рентгене

Червоне коло окреслено навколо вершини кісткової перегородки. Така вершина у вигляді піраміди свідчить про здорову кістки. Якщо прибрати погані пломби і встановити нові згідно з усіма стоматологічним вимогам, то ознаки гінгівіту зникнуть (гіперемія ясенного краю, кровоточивість, болючість, неприємний запах).

Лікування пародонтиту, ключові позиції

Ще раз нагадаємо, що існують загальні і місцеві причини розвитку захворювань пародонту. Всі вони повинні бути уважно вивчені, аналізувати і враховані в плані лікування, саме тому терапія захворювань м'яких тканин повинна бути комплексною і включати роботу кількох фахівців.

 1. Пародонтологічне лікування направлено на усунення запальних явищ в тканинах пародонта - це в першу чергу видалення підясенних відкладень як джерело хронічної інфекції;
 2. Терапевтичне лікування спрямоване на купірування вогнищ хронічної інфекції, викликане неякісним лікуванням зубів і кореневих каналів;
 3. Ортопедичне лікування направлено на створення оптимальних умов функціонування зубощелепної системи, вибір збалансованих ортопедичних конструкцій, що запобігають перевантаження зубів при жуванні;
 4. Загальне лікування направлено на нормалізацію гормонального балансу, реабілітацію імунної системи, шлунково-кишкового тракту та інших важливих систем і органів пацієнта.

 Пародонтологічний чистка - головний елемент терапії

Поки не будуть якісно видалені всі підясенні відкладення, про одужання не слід думати. Не піддавайтеся на вмовляння проводити псевдолікуванні. До фальшивим методик відносяться ін'єкції антибіотиків і траумеля. І варто знову звернути увагу на ілюстрації, яка демонструє тяжкість ураження тканин пародонта і діагностичні ознаки. Але тепер можна порівняти схематичне зображення з характерною картинкою на рентгенівському знімку.

глубина десневого кармана на рентгенограмме
Не слід починати лікування ясен, якщо у Вас на руках немає панорамного знімка. Пародонтолог починає діагностику з розшифровки панорами, оцінюючи рівень кістки біля кожного зуба. Чим більше ступінь резорбції міжзубних перегородок, тим важче ступінь хвороби. Наступний етап діагностики - пародонтальні зондування. Така діагностика представляє тривале і копітка складання складної діаграми, що відображає топографію поверхні, яка повинна бути в подальшому ретельно відчищу. Необхідно визначити глибину кишені кожного зуба. Невірно уявляти, що у кожного зуба буде один показник! Ні! Глибина може бути різною з мовній і щічної сторони, з медіальній і дистальній. Неуважно складена діаграма, призведе до неповного лікування.

Важливо! Якщо в якихось ділянках зубні відкладення будуть видалені не на всю глибину, то мікробний фактор зберегтися і одужання не настане. Це пояснює, навіщо в складних випадках пропонують хірургічне лікування - відкритий кюретаж. Якщо патологічні кишені дуже глибокі, то їх неможливо обробити консервативними методами чищення.

Клінічний приклад лікування ясен в ЦКШ Харків

 

Причины пародонтита − плохая гигиена и неверное ортодонтическое лечение

Пацієнтка звернулася в нашу клініку через невдалого лікування брекетами в інший клініки міста Харкова. Запалення ясен пов'язано з комплексом проблем: погана гігієна, підясенні зубні відкладення, неправильне ортодонтичне лікування.

Фото после лечения парадонтита

Брекет система видалена і проведена професійна чистка. Десна після лікування виглядає здоровою.

новое ортодонтическое лечение по правилам

Після купірування запалення розпочато нове ортодонтичне лікування.
Пародонтологічне лікування в ЦКШ стоматологія Харків направлено на усунення етіологічного (причинного) фактора. У разі початкових запальних явищ гінгівіт, дієвим інструментом виявиться профілактичне чищення зубів. Також фахівці ЦКШ призначать медикаментозне лікування і дадуть рекомендації з індивідуального догляду за порожниною рота.

Професійне чищення зубів (вартість процедури для 1 щелепи)
+ ультразвуковий апарат
+ апарат Air Flow
+ набір полірувальних щіток та профілактичної зубної пасти
350 грн.

У разі захворювань пародонта середнього і важкого ступеня тяжкості, дієвим інструментом виявиться пародонтологічний чистка Vector. Також фахівці ЦКШ призначать медикаментозне лікування і дадуть рекомендації по домашньому повсякденного догляду за порожниною рота.

Вектор терапія
Первинна терапія апаратом «Vector» + гігієнічний набір постпародонтальной терапії в подарунок
2600 грн.
Вектор терапія
Вторинна терапія апаратом «Vector» протягом півроку
800 грн.
Вектор терапія
Первинна терапія апаратом «Vector» при малій кількості зубів
1300 грн.


Лікування ясен із застосуванням лазера

Переважна більшість пацієнтів із захворюваннями ясен вимагає проведення скейлінга, це складна робота по видаленню зубного каменю глибоко під яснами. Це неможливо зробити лазером без застосування хірургічних складних, травматичних процедур. Тому фахівці ЦКШ стоматологія Харків вибирають малоінвазивної, але ефективну процедуру скейлінга за допомогою апарата «Vector».